Światłowodowy

Różnice między Internetem radiowym a światłowodowym

Internet radiowy w porównaniu z usługą światłowodową ma ograniczenia prędkości, w czasie bardzo złych warunków atmosferycznych podatny jest na zakłócenia np. silne opady śniegu lub ulewnego deszczu, burze. Drogą radiową możemy zaoferować tylko Internet i telefon, nie ma tu mowy o telewizji cyfrowej. Są to zasadnicze różnice które działają na korzyść usług światłowodowych.


Internet światłowodowy

Internet radiowy

✏ praktycznie nieograniczony transfer danych ✏ ograniczona prędkość
✏ niezależny od warunków atmosferycznych ✏ w czasie złych warunków atmosferycznych podatny na zakłócenia
✏ Internet, Telefon, Telewizja
✏ tylko Internet, Telefon

 

Plusy internetu światłowodowego w mmnet.com.pl


Jako firma realizujemy łącze typu FTTH (fiber to the Home) to znaczy, że końcówka światłowodu znajduje się w domu u klienta.


Jakie daje nam to korzyści ?

Przede wszystkim łącze takie odporne jest na warunki atmosferyczne, na wyładowania w czasie burz. Możemy oferować prędkości nawet do 1,5Gbit na sekundę a ogranicza nas tylko port RJ45 w komputerze i jego prędkość. Światłowód w zasadzie nie ma ograniczeń zarówno co do prędkości jak i ilości oferowanych usług. Jednym kablem możemy dostarczyć zarówno Internet, telefon jak również cyfrową telewizję. Urządzenia będące końcówkami abonencki, które zamontowane zostaje w domu u klienta jest kompatybilne z siecią komputerową, z istniejącą siecią telewizyjną w związku z czym nie ma konieczności ich wymieniania.

 

Cennik:

Lp.

Nazwa taryfy/Koszty dodatkowe

Prędkość max

Cena

1.

F40

do 40Mbps

40zł

2.

F100

do 100Mbps

55zł

4.

Montaż Internetu światłowodowego

F40

1.23zł

5

Montaż Internetu światłowodowego

F100

1.23zł

6.

Wypożyczenie routera


1.23zł

 

Jak wygląda montaż ?

 

Krok 1 - doprowadzenie kabla światłowodowego od najbliższego słupa telekomunikacyjnego lub elektrycznego do domu klienta


Najpierw doprowadzamy do domu klienta kabel światłowodowy. Zazwyczaj odbywa się to poprzez zamocowanie haka na ścianie budynku a następnie przeciągnięcie kabla światłowodowego od najbliższego słupa do domu klienta. Nasza firma nie zajmuje się wykonywaniem prac ziemnych czyli np. prowadzeniem kabla światłowodowego pod ziemią tak aby był on niewidoczny. Służymy radą jednak takie prace pozostają w gestii klienta.

 

Krok 2 - spawy światłowodowe

 

Kabel światłowodowy w domu jak i na słupie zakończony jest małą wtyczką która technik spawa do kabla światłowodowego.Krok 3 - Konwertowanie sygnału optycznego na sygnał komputerowy

 

Technik podłącza urządzenie konwertujący sygnał optyczny na sygnał radiowy i wtyka do niego wtyk światłowodowy jak i wtyk kablowy RJ45.

 


 

Krok 4 - Podłączenie do komputera lub routera

 

W zależności od wybranej opcji z routerem lub bez, technik podłącza kabel rj45 do komputera routera i aktywuje dostęp do Internetu. Sprawdza prawidłowość jego działania.

 

Krok 5 - Podpisanie protokołu wykonania

 

Po stwierdzeniu prawidłowego funkcjonowania usługi technik prosi o podpisanie protokołu zdawczo odbiorczego i formularza zlecenia wykonania instalacji. Proszę pamiętać, że po podpisaniu w/w dokumentów zmiana sposobu instalacji za każdym razem musi być konsultowana z biurem obsługi klienta. Jednocześnie od tej pory zostaje naliczona opłata instalacyjna i abonamentowa za usługę.


© MMnet / Wszelkie prawa zastrzeżone